Geoblog.pl    florki    Podróże    Wietnam, Laos, Tajlandia 2017    Last night in Bangkok
Zwiń mapę
2017
10
lis

Last night in Bangkok

 
Tajlandia
Tajlandia, Bangkok
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 10511 km
 
Z Ko Samui do Bangkoku można się dostać na kilka sposobów. Najprostszy, ale niezbyt tani, to samolot. Kolejny to pociąg + prom, ten z kolei niezbyt szybki, sprawdzony poprzednio. Tym razem wybraliśmy opcję trzecią. Bilet łączony( prom + bus na lotnisko + samolot) ok. 100 PLN + opcjonalnie 25$ za większy bagaż. Można taki bilet zakupić bezpośrednio na stronie Air Asia, lub w jednym z wielu biur na wyspie. Zadziwiające jest to, jak Azjaci radzą sobie z organizacją tego typu transportu. Oklejają turystę jak bagaż i tylko przekazują do kolejnych pojazdów. Niby straszny chaos, ale jakoś to działa.
Do Bangkoku dolecieliśmy na 14 (cała podróż zajęła nam 7h) Z lotniska Don Muang co 30 minut, prosto na Khao San Road, jeździ autobus B4.( co 30 minut , oczywiście jeśli nie ma korków, co w Bangkoku jest raczej niespotykane :-)
Ostatnią noc w Bangkoku spędziliśmy na szwędaniu się po uliczkach i kosztowaniu tajski specjałów. ( Durian-najbardziej śmierdzący owoc na świecie-nawet smaczny. Robale typu larwy ujdą, ale nic specjalnego. Świerszcze smakują jak patyki z vegetą. A na deser pyszne lody kokosowe. Rozstroj żołądka gwarantowany, ale co tam, to ostatnia noc więc trzeba zaszaleć.) Robale kupują wyłącznie turyści i traktowane są raczej jak atrakcja, a nie posiłek. Za to pozostałe uliczne stragany, gdzie jedzenie jest przygotowywany na naszych oczach, serwują pyszne tajskie dania. Najpopularniejsze to oczywiście Pad Thai (40-55 THB- 4-5,5 PLN).
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Tajlandii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Tajlandii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Tajlandii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Zdjęcia (6)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
 
zwiedzili 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 24 wpisy24 6 komentarzy6 230 zdjęć230 0 plików multimedialnych0
 
Nasze podróże
17.10.2017 - 10.11.2017